وبلاگ Julien Coast | 10 نکته کمتر شناخته شده برای کار با ابزارها در فتوشاپ

وبلاگ Julien Coast | 10 نکته کمتر شناخته شده برای کار با ابزارها در فتوشاپ

این ترکیبی از ده نکته و میانبر ابزار است، اما من فکر می کنم آنها بسیار مفید هستند و ای کاش در اولین یادگیری فتوشاپ آنها را کشف می کردم!

انتخاب لایه برای انتخاب سریع لایه‌ها هنگام کار با اسناد پیچیده – به خصوص آنهایی که حاوی لایه‌های تنظیم هستند – با انتخاب ابزار Move، روی تصویر بالای لایه‌ای که می‌خواهید انتخاب کنید کلیک راست کنید (یا روی صفحه کنترل کلیک کنید. کلیک کنید) و آن را انتخاب کنید. از منوی حساس به متن توجه: اگر لایه های خود را نام ببرید، این میانبر بهتر عمل می کند. ،

هنگام طراحی، انتخاب را تغییر مکان دهید بعد از اینکه شروع به کشیدن یک انتخاب با استفاده از ابزار Marquee کردید، نگه داشتن Spacebar (در حالی که ماوس را پایین نگه داشته اید) امکان تغییر موقعیت مبدا انتخاب را فراهم می کند. رها کردن فاصله (در حالی که ماوس را پایین نگه داشته اید) اجازه می دهد تا رسم انتخاب ادامه یابد. به طور مشابه، هنگام طراحی با ابزار Pen، اگر برای تنظیم یک نقطه لنگر کلیک کنید و نیاز به تغییر آن دارید، می‌توانید با نگه داشتن Spacebar آن نقطه لنگر را تغییر دهید – تا زمانی که نقطه را جابجا کرده باشید. ماوس پس از کلیک کردن رها نمی‌شود. تنظیم کردن (در غیر این صورت همانطور که انتظار می رود ابزار دستی را دریافت می کنید).

چرخش در میان دستگاه های تو در تو – فتوشاپ یک میانبر را به چندین ابزار یکسان اختصاص می دهد. به عنوان مثال، به هر سه ابزار Lasso میانبر “L” اختصاص داده شده است. برای چرخش در میان ابزارها با استفاده از همان میانبر صفحه کلید، کلید Shit را اضافه کنید (مثلاً Shift + L در ابزارهای Lasso، Polygonal و Magnetic Lasso می چرخد). اگر ترجیح می‌دهید بدون استفاده از کلید Shift از میان ابزارهایی با میانبرهای مشابه استفاده کنید، Preferences > Tools را انتخاب کنید و استفاده از کلید Shift برای سوئیچ‌های ابزار را غیرفعال کنید. برای چرخه سریع در میان ابزارهای تو در تو بدون استفاده از میانبر صفحه کلید، Option -click (Mac) | روی ابزار در نوار ابزار Alt کلیک کنید (Win). یا، یاد بگیرید که چگونه میانبرهای صفحه کلید سفارشی خود را ایجاد کنید.

جابجایی بین ابزارها – ابزارهای زیادی وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به‌طور موقت با تغییر دهنده‌های صفحه کلید به ابزار دیگری تغییر داد. به عنوان مثال، برای جابجایی موقت بین ابزار انتخاب مسیر و ابزار انتخاب مستقیم، دستور (Mac) | کلید Control (Win) را نگه دارید. Options (Mac) | با کمک کلید Alt (Win) ابزارهای دیگر را تغییر دهید. به عنوان مثال، ابزار Brush به ابزار Eyedropper و Pen Tool به Convert Point Tool تغییر خواهد کرد.

نگه داشتن کلید Option (Mac) / Alt (Win) در حین کشیدن ابزار Lasso، ابزار Polygonal Lasso را تغییر می دهد – و بالعکس – و شما را قادر می سازد که بخش های آزاد و خط مستقیم را در انتخاب خود ترکیب کنید. توجه: هنگامی که با ابزار کمند شروع به کار می کنید، ممکن است این میانبر برای تسلط چند بار طول بکشد، زیرا باید کلید Option/Alt (برای بازگشت از ابزار کمند چند ضلعی به ابزار کمند معمولی) را رها کنید و همچنان ماوس را نگه دارید. باید مراقب بود در زیر نگه داشتن کلید Option (Mac) / Alt (Win) در حین کشیدن کمند مغناطیسی، کمند معمولی (به شما امکان می دهد یک بخش آزاد را بکشید) و کمند چند ضلعی را در صورت کلیک کردن با مکان نما (فعال کردن بخش های خط مستقیم) تغییر می دهد.

به طور مشابه، Option (Mac) | Alt (Win) بین ابزارهای Sharpen/Blur یا ابزارهای Dodge/Burn جابه‌جا می‌شود – مزیت استفاده از اصلاح‌کننده‌های صفحه کلید با این ابزارها این است که بسیاری از ویژگی‌ها مانند اندازه قلم مو بین ابزارها یکسان باقی می‌مانند.

ابزار خط کش برای چرخاندن یا صاف کردن یک لایه (بدون تأثیر بر کل سند)، با استفاده از ابزار Ruler کلیک کنید، سپس روی دکمه Straighten Layer در نوار Options کلیک کنید. از ابزار Ruler نیز می توان مانند خط کش برای اندازه گیری زوایا استفاده کرد. خط اول را بکشید و سپس Option -کلیک کنید (Mac) | روی هر نقطه پایانی Alt-کلیک کنید (Win) و خط دیگری را بیرون بکشید. زاویه را می توان در نوار گزینه ها یا پانل اطلاعات مشاهده کرد.

حالت بلوک ابزار پاک کن دارای حالت «بلاک» ویژه ای است که به شما یک پاک کن مربعی شکل می دهد. چیزی که منحصر به فرد است این است که وقتی روی تصویر بزرگنمایی و کوچکنمایی می کنید و از ابزار استفاده می کنید، بخش خاصی از صفحه را پاک می کند – صرف نظر از سطح بزرگنمایی.

حذف با تاریخچه Holding Option (Mac) | با ابزار پاک کن Alt (Win) همراه با تاریخچه پاک می شود. توجه: وقتی فتوشاپ یک سند را باز می‌کند، (به طور پیش‌فرض) یک عکس فوری از سندی که در بالای پانل History ظاهر می‌شود می‌گیرد – این همان “تاریخچه” است که پاک‌کن از طریق آن نقاشی می‌کند. برای تغییر موقعیت “History” (که پاک کن برای رنگ آمیزی از آن استفاده می کند)، روی هر چاه خالی در سمت چپ موقعیت مورد نظر در پانل History کلیک کنید. هر دو حالت (یکی که برای “پاک شدن” و دیگری “در حال پاک شدن” انتخاب شده است) باید حاوی لایه های مربوطه باشد و در حالت رنگی یکسان باشد.

به سرعت فیلدها را پر یا پاک کنید – سطل رنگ می تواند با رنگ یا الگوی پیش زمینه (از طریق منوی کشویی در نوار گزینه ها) پر شود. توجه: دستور Fill (ویرایش > پر کردن) یک گزینه Pattern نیز دارد، اما ممکن است سریعتر از استفاده از کادر محاوره ای Paint Bucket باشد. برای پاک کردن قسمت هایی از تصویر (بر اساس رنگ کلیک شده)، Blend Mode سطل رنگ را روی Clear قرار دهید و روی رنگ مورد نظر کلیک کنید.

نشانگر فنری اگر می خواهید به طور موقت به ابزاری دسترسی داشته باشید، میانبر ابزار را فشار داده و نگه دارید. هنگامی که مکان نما را رها می کنید، فتوشاپ به ابزار انتخاب شده قبلی برمی گردد. به عنوان مثال، هنگام نقاشی در فتوشاپ، استفاده از ابزار Rotate View برای چرخاندن یک سند بر روی صفحه بدون چرخاندن محتوای سند (که امکان حرکت و موقعیت طبیعی دست را فراهم می کند) می تواند مفید باشد. با انتخاب ابزار Brush، به جای ضربه زدن روی “R” برای انتخاب ابزار Rotate View، کلید “R” را نگه دارید تا به طور موقت به ابزار دسترسی پیدا کنید. برای چرخاندن سند در صورت لزوم بکشید و پس از اتمام، کلید R را رها کنید تا به ابزار Brush برگردید. توجه: برای بازنشانی ابزار Rotate View، روی کلید Escape ضربه بزنید یا روی ابزار دوبار کلیک کنید.

نوار ابزار نوار ابزار را می توان به صورت یک ستون یا دو ستون نمایش داد (اگر می خواهید تعداد زیادی ابزار را نمایش دهید، یک ستون دوتایی می تواند بسیار مفید باشد). برای تغییر طرح، روی فلش دوتایی (شورون) در بالای نوار ابزار کلیک کنید. این ویدئو فضای کاری Start و Recent Files و نوار ابزار قابل سفارشی سازی در فتوشاپ را نشان می دهد، نحوه نمایش، پنهان کردن، مرتب کردن مجدد و گروه بندی مجدد ابزارها با استفاده از ویرایشگر Customize Toolbar.

و یک نکته جایزه – اگر ابزاری آنطور که فکر می‌کنید کار نمی‌کند، روی نماد ابزار در نوار گزینه‌ها (که رسماً Tool Preset Picker نامیده می‌شود) کلیک کنید (یا روی Mac Control کلیک کنید) و بین ابزار Reset Tools و Reset All Tools یکی را انتخاب کنید. گزینه ها (در نوار گزینه ها یافت می شود) تا آنها را به حالت پیش فرض خود بازگردانید. این میانبر یک راه عالی برای عیب یابی و بازنشانی ابزاری است که حالت ترکیبی، پر یا سایر گزینه های ابزار در آخرین بار استفاده از آن تغییر کرده است. توجه: این میانبر قابلیت مشاهده یا گروه بندی ابزارها را بازنشانی نمی کند، فقط گزینه های آنها را تنظیم می کند.