وبلاگ Julianne Coast | حذف نویز و پوشاندن به‌روزرسانی‌های Adobe Camera Raw (نسخه 15.3)

وبلاگ Julianne Coast | حذف نویز و پوشاندن به‌روزرسانی‌های Adobe Camera Raw (نسخه 15.3)

Adobe Camera Raw (نسخه 15.3) Denoise و چندین به‌روزرسانی پوشاننده از جمله دسته‌های پوشاننده جدید افراد و تنظیمات پیش‌تنظیم تطبیقی ​​را معرفی می‌کند.

بهبود > حذف نویز – Denoise برای حذف نویز با کمک هوش مصنوعی در عکس های گرفته شده در نور کم که نیاز به تنظیمات ISO بالایی دارند بدون از دست دادن وضوح و جزئیات طراحی شده است. Denoise عملکرد بسیار بهتری نسبت به ابزارهای کاهش نویز سنتی دارد، حذف نویز در عین حفظ تفکیک رنگ، حفظ جزئیات در تصویر و تمیز کردن نویز در مناطق سایه. در حال حاضر، Denoise را می توان برای فایل های Bayer و X-Trans Raw اعمال کرد. برای اطلاعات بیشتر، حتما ویدیوی زیر را تماشا کنید:

چهار راه برای رسیدن به Denoise وجود دارد

 • روی نماد «تنظیمات تصویر بیشتر» (سه نقطه) کلیک کنید و Enhance را انتخاب کنید.
 • RT-کلیک کنید در ناحیه تصویر و Enhance را از منوی حساس به زمینه انتخاب کنید.
 • دستور میانبر صفحه کلید + Shift + D (Mac) | از Control + Shift + D (Win) استفاده کنید.
 • روی دکمه Denoise در پنل جزئیات کلیک کنید.

هنگامی که Denoise فعال است، دوربین جزئیات RAW را نیز اعمال می کند.

برای جابجایی بین Enhanced و Non-Enhanced، در قسمت پیش نمایش کلیک کنید و نگه دارید.

 • برای بزرگنمایی روی ذره بین کلیک کنید، سپس در قسمت پیش نمایش کلیک کنید تا در یک نقطه خاص بزرگنمایی کنید. یا روی هر نقطه از تصویر کلیک کنید تا روی آن قسمت بزرگنمایی کنید.
 • از ابزار Hand در قسمت پیش نمایش برای پیمایش در تصویر استفاده کنید.

مقدار پیش فرض روی 50 تنظیم شده است، اما می توانید از نوار لغزنده برای افزایش یا کاهش میزان حذف نویز در یک تصویر استفاده کنید. برای بازنشانی نوار لغزنده به پیش فرض 50، روی علامت تیک دوبار کلیک کنید. توجه: اعمال حداقل مقدار Denoise مانند برداشتن تیک گزینه Denoise نخواهد بود زیرا برخی از جنبه های کاهش نویز (به ویژه نویز رنگ) همچنان در صورت فعال بودن Denoise اعمال می شوند (حتی اگر مقدار آن روی 1 تنظیم شده باشد).

هنگام اعمال Denoise، فایل حاصل به عنوان یک DNG جدید ذخیره می شود و نام فایل با “-Enhanced-NR” اضافه می شود.

فایل DNG بهبودیافته به نوار فیلم در کنار عکس منبع اضافه می شود و Adobe Camera Raw به طور خودکار DNG جدید را هدف قرار می دهد (مگر اینکه فایل دیگری را قبل از تکمیل عملیات بهبود انتخاب کنید).

Denoise هرگونه پیشرفتی را که در تصویر مبدأ ایجاد شده است، منتقل می کند. با این حال، من پیشنهاد می کنم که Denoise را در همان ابتدای گردش کار خود اعمال کنید تا بتوانید تنظیمات را روی پاک ترین فایل انجام دهید. در غیر این صورت، هر پیشرفتی که ایجاد کرده اید (مثلاً تیز کردن و بافت ها) ممکن است پس از اجرای Denoise نیاز به بازبینی مجدد داشته باشد.

 • Content Aware Healing Spots در گفتگوی Enhance پیش نمایش داده نمی شود. با این حال، پس از اعمال Denoise، Camera Raw به طور خودکار مناطق اصلاح شده را به روز می کند. توجه: اگر مکان‌های درمانی زیادی دارید، ممکن است ارسال سند جدید کمی بیشتر طول بکشد و باید مطمئن شوید که نتایج را بررسی می‌کنید.
 • پوشش وجود خواهد داشت بطور خودکار پس از اعمال Denoise به روز شد.

برای دسته‌بندی تصاویر، آنها را در نوار فیلم انتخاب کنید و Denoise را انتخاب کنید تا لغزنده Amount را در گفتگوی Enhance تنظیم کنید. یا، Option (Mac) | را فشار دهید Alt (Win) و روی دکمه Denoise کلیک کنید تا Denoise بر روی همه تصاویر انتخاب شده بدون نمایش کادر گفتگوی Enhance اعمال شود (Denoise همان مقداری را اعمال می کند که دفعه قبل اعمال شد)

شما نمی توانید Denoise را بیش از یک بار روی یک تصویر اعمال کنید، اگرچه می توانید به فایل خام اصلی برگردید و Denoise را با استفاده از تنظیمات مختلف اعمال کنید.

اگر می‌خواهید کاهش نویز «اضافی» را به صورت جهانی یا محلی اضافه کنید، همه ویژگی‌های قدیمی کاهش نویز دستی همچنان در پانل جزئیات موجود هستند.

اگر تصویر حاصل پس از اجرای Denoise خیلی صاف به نظر می رسد، از پنل Effects برای اضافه کردن دانه استفاده کنید.

در حالی که نمی‌توانید Denoise را روی تصاویر ایجاد شده با Photomerge اعمال کنید، می‌توانید Denoise را قبل از استفاده از Photomerge برای ایجاد پانوراما و تصاویر HDR روی تصاویر جداگانه اعمال کنید.

در حال حاضر، Denoise و Super Resolve را نمی توان با هم استفاده کرد. با این حال، ابتدا Denoise را روی هر فایل خام Bayer/X-Trans اجرا می‌کنید، نتیجه را به یک فرمت مرجع خروجی (مانند TIFF) صادر می‌کنید، سپس Super Resolve را روی آن فایل TIFF اجرا می‌کنید.

به روز رسانی برای پوشاندن – Camera Raw به‌روزرسانی‌های متعددی از جمله ماسک کردن، تنظیمات پیش‌تنظیم و پیش‌نمایش انجام داده است.

 • Camera Raw اکنون توانایی استفاده از AI/ML را برای تولید خودکار دو نوع جدید از ماسک های افراد بر اساس موهای صورت (ریش و سبیل) و لباس ارائه می دهد.
 • سه پیش تنظیم جدید در گروه از پیش تنظیم های پرتره تطبیقی ​​وجود دارد: ریش تیره، پرتره جلا و لباس پیشرفته.
 • یک نماد چشم (دکمه جابجایی دید) به بخش های Light، Color، Curves، Effects و Detail ابزار masking اضافه شد.
 • ابزار Brush یک پیش‌نمایش را در حالی که لغزنده‌های Size و Feather را تنظیم می‌کنید نمایش می‌دهد. توجه: پیش‌نمایش Healing Tool هنگام تنظیم لغزنده‌ها نیز نمایش داده می‌شود.