وبلاگ Julianne Coast | به روز رسانی حذف نویز، ماسک کردن و "ویرایش در فتوشاپ" در لایت روم کلاسیک (نسخه 12.3)

وبلاگ Julianne Coast | به روز رسانی حذف نویز، ماسک کردن و “ویرایش در فتوشاپ” در لایت روم کلاسیک (نسخه 12.3)

Lightroom Classic (نسخه 12.3) حذف نویز، به روز رسانی های ماسک، گزینه های ویرایش جدید فتوشاپ و موارد دیگر را معرفی می کند!

Denois- Denoise برای حذف نویز با کمک هوش مصنوعی در عکس های گرفته شده در نور کم که نیاز به تنظیمات ISO بالایی دارند بدون از دست دادن وضوح و جزئیات طراحی شده است. Denoise عملکرد بسیار بهتری نسبت به ابزارهای کاهش نویز سنتی دارد، حذف نویز در عین حفظ تفکیک رنگ، حفظ جزئیات در تصویر و تمیز کردن نویز در مناطق سایه. در حال حاضر، Denoise را می توان برای فایل های Bayer و X-Trans Raw اعمال کرد. برای اطلاعات بیشتر، حتما ویدیوی زیر را تماشا کنید:

راه های مختلفی برای رسیدن به Denoise وجود دارد.

 • در کتابخانه یا ماژول توسعه، Photo > Enhance را انتخاب کنید.
 • RT-کلیک کنید در ناحیه تصویر و Enhance را از منوی حساس به زمینه انتخاب کنید.
 • میانبر صفحه کلید Control + Option + I (Mac) | از Control + Alt + I (Win) استفاده کنید
 • روی دکمه Denoise در پنل جزئیات کلیک کنید.

هنگامی که Denoise فعال است، Lightroom Classic جزئیات خام را نیز اعمال می کند.

برای جابجایی بین Enhanced و Non-Enhanced، در قسمت پیش نمایش کلیک کنید و نگه دارید.

 • برای بزرگنمایی روی ذره بین کلیک کنید، سپس روی پیش نمایش کلیک کنید تا در یک نقطه خاص بزرگنمایی کنید.
 • از ابزار Hand در قسمت پیش نمایش برای پیمایش در تصویر استفاده کنید.

مقدار پیش فرض روی 50 تنظیم شده است، اما می توانید از نوار لغزنده برای افزایش یا کاهش میزان حذف نویز در یک تصویر استفاده کنید. برای بازنشانی نوار لغزنده به پیش فرض 50، روی دایره دوبار کلیک کنید. توجه: اعمال حداقل مقدار Denoise مانند برداشتن تیک گزینه Denoise نخواهد بود زیرا برخی از جنبه های کاهش نویز (به ویژه نویز رنگ) همچنان در صورت فعال بودن Denoise اعمال می شوند (حتی اگر مقدار آن روی 1 تنظیم شده باشد).

هنگام اعمال Denoise، فایل حاصل به عنوان یک DNG جدید با “-Enhanced-NR” به نام فایل اضافه می شود.

Denoise هرگونه پیشرفتی را که در تصویر مبدأ ایجاد شده است، منتقل می کند. با این حال، من توصیه می کنم Denoise را در اوایل گردش کار خود اعمال کنید تا بتوانید تنظیماتی را روی پاک ترین فایل انجام دهید. در غیر این صورت، هر پیشرفتی که ایجاد کرده اید (مثلاً تیز کردن و بافت ها) ممکن است پس از اجرای Denoise نیاز به بازبینی مجدد داشته باشد.

 • Content Aware Healing Spots در گفتگوی Enhance پیش نمایش داده نمی شود. با این حال، پس از اعمال Denoise، Lightroom Classic به طور خودکار مناطق ثابت را به روز می کند. توجه: اگر مکان‌های درمانی زیادی دارید، ممکن است ارسال سند جدید کمی بیشتر طول بکشد و باید مطمئن شوید که نتایج را بررسی می‌کنید.
 • پوشش وجود خواهد داشت بطور خودکار پس از اعمال Denoise به روز شد.

برای دسته‌بندی تصاویر، آنها را در نوار فیلم انتخاب کنید و Denoise را انتخاب کنید تا لغزنده Amount را در گفتگوی Enhance تنظیم کنید. یا، Option (Mac) | را فشار دهید Alt (Win) را نگه دارید و روی دکمه Denoise کلیک کنید تا Denoise بر روی تمام تصاویر انتخاب شده بدون نمایش کادر گفتگوی Enhance اعمال شود (Denoise همان مقداری را اعمال می کند که دفعه قبل اعمال شده بود).

شما نمی توانید Denoise را بیش از یک بار روی یک تصویر اعمال کنید، اگرچه می توانید برای اعمال Denoise با استفاده از تنظیمات مختلف به فایل خام اصلی برگردید.

اگر می‌خواهید کاهش نویز «اضافی» را به صورت جهانی یا محلی اضافه کنید، همه ویژگی‌های قدیمی کاهش نویز دستی همچنان در پانل جزئیات موجود هستند.

اگر تصویر حاصل پس از اجرای Denoise خیلی صاف به نظر می رسد، از پنل Effects برای اضافه کردن دانه استفاده کنید.

در حالی که نمی‌توانید بر روی تصاویر ایجاد شده توسط ادغام عکس‌ها، denoise اعمال کنید، می‌توانید قبل از اعمال ادغام عکس برای ایجاد تصاویر پانوراما و HDR، حذف نویز را روی تصاویر جداگانه اعمال کنید.

در حال حاضر، Denoise و Super Resolve را نمی توان با هم استفاده کرد. با این حال، می‌توانید ابتدا denoise را روی هر فایل خام Bayer/X-Trans اجرا کنید، نتایج را به یک فرمت مرجع خروجی (مانند TIFF) صادر کنید، سپس Super Resolve را روی فایل TIFF اجرا کنید.

به روز رسانی برای پوشاندن – ابزارهای ماسک لایت روم کلاسیک به‌روزرسانی شده‌اند تا شامل Curves، دسته‌بندی جدید People Masking و تنظیمات پیش‌تنظیم تطبیقی ​​و همچنین گزینه‌های پیش‌نمایش باشد.

 • بخش جدید Curves در Masking به این معنی است که می توانید ظریف ترین (یا چشمگیرترین) تنظیمات را در قسمت های پوشانده شده در تصاویر خود اعمال کنید. و اگر یک منحنی سفارشی را در پانل Global Tone Curve ایجاد و ذخیره کنید، می‌توانید آن تنظیمات سفارشی را با استفاده از بخش Curves در Masking اعمال کنید. توجه: همچنین می توانید با استفاده از پانل Global Tone Curves، از پیش تنظیمات منحنی را تغییر نام داده و حذف کنید.
 • لایت روم کلاسیک اکنون توانایی استفاده از AI/ML را برای تولید خودکار دو نوع جدید از ماسک های افراد بر اساس موهای صورت (ریش و سبیل) و لباس ارائه می دهد.
 • سه پیش تنظیم جدید در گروه از پیش تنظیم های پرتره تطبیقی ​​وجود دارد: ریش تیره، پرتره جلا و لباس پیشرفته.
 • روی نماد چشم در بخش های Tone، Color، Curve، Present و Detail ابزار Masking Tool کلیک کنید و نگه دارید تا قابلیت مشاهده تنظیمات در آن بخش تغییر کند.
 • اکنون مراحل History نام ماسک را نشان می دهد.
 • نمادهای زیر هر ابزار در ماژول Develop نشان می دهد که تنظیمات کدام ابزارها تغییر کرده است. اگر یک نقطه قرمز در زیر نماد پوشاندن/درمان وجود دارد به این معنی است که ماسک/نقاط شفابخش هوش مصنوعی وجود دارد که باید به‌روزرسانی شوند.

پیش نمایش تنظیم جهانی – در ماژول توسعه، روی گزینه (Mac) | کلیک کنید روی نماد چشم در کنار سرصفحه پانل Alt کلیک کنید (Win) تا از نماد چشم به نماد “روشن سوئیچ” تغییر دهید. کلیک کردن روی “سوئیچ نور” نمایان بودن تغییرات ایجاد شده در پانل را نشان می دهد/پنهان می کند در حالی که با کلیک بر روی نماد چشمی به سادگی قابلیت مشاهده تغییرات با پایین آوردن ماوس را تغییر می دهد.

به روز رسانی های ویرایشی – دو گزینه جدید برای مدیریت ویرایشگرهای خارجی و باز کردن چندین تصویر در فتوشاپ از Lightroom Classic وجود دارد.

 • برای انتخاب نسخه فتوشاپ که می خواهید به عنوان ویرایشگر پیش فرض خود تنظیم کنید، تنظیمات > ویرایش خارجی را انتخاب کنید. در بخش ویرایش در فتوشاپ، نسخه ای از فتوشاپ را که می خواهید پیش فرض باشد انتخاب کنید. این برای کسانی که نیاز به کار با چندین نسخه فتوشاپ برای پروژه های مختلف (از جمله فتوشاپ بتا) دارند، مفید خواهد بود. توجه: میانبر Command + E (Mac) | هنگام استفاده از Control + E (Win) از ویرایشگر پیش فرض استفاده می شود.
  • برای باز کردن سریع فایل‌ها در نسخه دیگری از فتوشاپ، Preferences > External Editing را انتخاب کنید و از بخش Additional External Editors برای انتخاب نسخه دیگر Photoshop به عنوان برنامه استفاده کنید. سپس، از منوی کشویی Preset برای ذخیره تنظیمات فعلی به عنوان یک پیش تنظیم جدید استفاده کنید. از پیش تنظیمات ویرایشگر خارجی اضافی در منوی Photo > Edit In و همچنین منوهای حساس به زمینه ظاهر می شوند و انتخاب بین برنامه های مختلف را آسان می کنند.
 • برای باز کردن چندین فایل از Lightroom Classic به عنوان اشیاء هوشمند لایه‌ای در یک سند در فتوشاپ، فایل‌های مورد نظر را انتخاب کرده و Photo > Edit In > Open as Smart Object Layers را در Photoshop انتخاب کنید.

چندین بهبود عملکرد نیز وجود دارد، از جمله پیمایش سریع‌تر شبکه در macOS هنگام وارد کردن و مشاهده نماها از سرویس‌های انتشارات و افراد. دستور Metadata > Purge unused keywords نیز بهینه شده است.