وبلاگ Julianne Coast | ایجاد، ذخیره و اعمال تنظیمات پیش‌فرض ویرایش در ماژول Develop در Lightroom Classic

وبلاگ Julianne Coast | ایجاد، ذخیره و اعمال تنظیمات پیش‌فرض ویرایش در ماژول Develop در Lightroom Classic

در ویدیوی زیر، نحوه ایجاد، ذخیره و اعمال تنظیمات پیش‌فرض ویرایش در ماژول Develop در Lightroom Classic را خواهید آموخت.

در زیر نکات و اطلاعاتی در مورد ویرایش از پیش تنظیمات در لایت روم کلاسیک آورده شده است.،

ایجاد تنظیمات از پیش تعیین شده Command + Shift + N (Mac) | Control + Shift + N (Win) برای ایجاد یک پیش تنظیم جدید.

تنظیم از پیش تعیین شده تنظیمات از پیش تنظیم شده را می توان روی تصاویر در ماژول Develop، ماژول Library با استفاده از ابزارهای Quick Develop و Painter و همچنین هنگام وارد کردن فایل ها (اعمال در پانل Import) و هنگام استفاده از Auto Import اعمال کرد.

در حالی که از پیش تنظیم شده با تنظیم تعادل – اگر تنظیمات تراز سفیدی را در یک پیش‌تنظیمی که روی یک فایل RAW اعمال می‌شود، قرار دهید و آن را روی یک فایل JPEG اعمال کنید، Lightroom Classic تلاش می‌کند تا تنظیم تعادل سفیدی معادل را اعمال کند (اما با استفاده از مقیاس JPEG). بنابراین، تنظیم تراز سفیدی در یک JPEG (با استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده بر اساس فایل خام) اساساً یک تقریب است و نتایج از تصویری به تصویر دیگر متفاوت خواهد بود.

وارد کردن تنظیمات از پیش تعیین شده – برای وارد کردن یک پیش‌تنظیم، روی نماد «+» (به‌علاوه) در پانل Presets کلیک کنید و Import Preset را انتخاب کنید. فایل زیپ را انتخاب کنید تا لایت روم کلاسیک به طور خودکار تنظیمات از پیش تعیین شده را در محل صحیح قرار دهد. تنظیمات پیش‌تنظیم به‌عنوان فایل‌های XMP ذخیره می‌شوند، و آنها را در همه محصولات Lightroom، Camera Raw و Camera Raw به عنوان فیلتر در فتوشاپ سازگار و قابل دسترسی می‌سازد.

صادرات از پیش تنظیم – برای صادر کردن یک پیش‌تنظیم (یا گروهی از پیش‌تنظیم‌ها)، روی یک گروه از پیش تعیین‌شده/پیش‌تنظیمی (به استثنای پیش‌فرض)، Control-کلیک کنید (Mac). روی (Win) کلیک راست کرده و Export Group را انتخاب کنید.

تنظیمات از پیش تعیین شده مورد علاقه اگر تعداد زیادی از پیش تنظیم ها دارید اما فقط از تعداد کمی از آنها به طور منظم استفاده می کنید، روی نام یک از پیش تنظیم شده کلیک راست کنید (کنترل کلیک کنید) و “افزودن به موارد دلخواه” را انتخاب کنید. یک گروه Favorites در بالای پانل Presets ظاهر می شود تا یافتن آنها آسان شود.

تغییر نام تنظیمات از پیش تعیین شده – برای تغییر نام از پیش تعیین شده، روی (Control-click on Mac) کلیک راست کرده و Rename Preset را انتخاب کنید.

به روز رسانی تنظیمات از پیش تعیین شده – برای به‌روزرسانی یک پیش‌تنظیم، ابتدا تغییرات لازم را در تصویر انجام دهید، سپس روی (Control-click on Mac) کلیک راست کرده و «به‌روزرسانی با تنظیمات فعلی» را انتخاب کنید. از کادرهای تأیید برای انتخاب تنظیمات ذخیره شده در از پیش تعیین شده استفاده کنید و گزینه Update را انتخاب کنید.

لغزنده مقدار از پیش تعیین شده – هنگام ایجاد یک پیش‌تنظیم، می‌توانید با تنظیم نوار لغزنده «مقدار» در بالای پانل از پیش تعیین‌شده، تصمیم بگیرید که آیا به «تقویت» یا «کاهش» پیش‌تنظیم اجازه دهید. توجه: لغزنده Amount تمام لغزنده‌های فردی را که به‌عنوان بخشی از پیش‌تنظیم ذخیره شده‌اند حرکت می‌دهد – لغزنده‌هایی که به‌عنوان بخشی از پیش‌تنظیم ذخیره نشده‌اند، تغییر نخواهند کرد.

پیش نمایش تنظیمات از پیش تعیین شده اگر نمی‌خواهید پیش‌نمایش از پیش‌تنظیمات را در نمای حلقه پیش‌نمایش کنید، تنظیمات برگزیده > نمایشگر را انتخاب کنید و علامت «فعال کردن پیش‌نمایش از پیش‌تنظیمات در حلقه» را بردارید. پیش‌تنظیم‌ها همچنان در پانل Navigator پیش‌نمایش خواهند داشت.

یافتن تنظیمات از پیش سفارشی – برای رفتن سریع به پوشه پیش‌تنظیمات ماژول Develop، Preferences > Presets را انتخاب کنید و روی «Show Lightroom Develop Presets» کلیک کنید. یا روی هر پیش تنظیم سفارشی در قسمت Presets راست کلیک کنید (Control-click Mac) و Show in Finder (Mac) را انتخاب کنید. آشکار در اکسپلورر (برنده).

نسخه پردازش هنگام ایجاد یک پیش تنظیم، نسخه فرآیند را اضافه کنید تا اطمینان حاصل شود که در صورت ارتقاء ویژگی در نسخه های بعدی Lightroom Classic، پیش تنظیم تغییر نخواهد کرد.

تنظیمات از پیش غیر سازگار – اگر قرار نیست هیچ تنظیمات از پیش تعیین شده ای با تصویر انتخاب شده کار کند (نمایه های دوربین که برای عکس فعلی اعمال نمی شوند یا از پیش تنظیماتی که فقط برای فایل های خام در مقابل JPEG اعمال می شوند)، در پانل Presets به صورت محو و مورب ظاهر می شوند. ، توجه: برای پنهان کردن تنظیمات پیش‌تنظیم ناسازگار، Preferences > Presets > Visibility را انتخاب کنید و علامت «Show partally compatible presets» را بردارید.

ذخیره از پیش تنظیمات با کاتالوگ – گزینه ذخیره از پیش تنظیم ها و قالب ها با یک کاتالوگ خاص به ویژه زمانی مفید است که نیاز به کار بر روی چندین رایانه مختلف وجود داشته باشد. به عنوان مثال، در یک محیط آموزشی “آزمایشگاه”، دانش آموز ممکن است تمام تصاویر و کاتالوگ خود را بر روی درایوهای خارجی داشته باشد، که حرکت از ماشینی به ماشین دیگر را در طول هر جلسه “آزمایشگاه باز” آسان می کند. اگر آنها Preferences > Presets > Location را انتخاب کنند و گزینه “Store presets with catalog” را علامت بزنند، هرگونه تنظیمات از پیش ساخته شده توسط کاربر (مانند الگوهای ابرداده، پیش تنظیم های توسعه و غیره) در همان پوشه ای ذخیره می شوند که کاتالوگ مرتبط انجام می شود ( به جای مکان پیش فرض در دستگاه آزمایشگاه). مزیت آن این است که در هر رایانه ای که کاتالوگ لایت روم خود را راه اندازی می کنند، از پیش تنظیمات خود (و فقط از پیش تنظیمات خود) را می بینند. با این حال، هنگام کار بر روی یک رایانه، پیشنهاد می‌کنم گزینه «فروش از پیش تنظیم‌ها با کاتالوگ» را علامت نزنید. در عوض، از پیش تنظیم ها (و الگوها) را در یک مکان پیش فرض ذخیره کنید تا هنگام کار با کاتالوگ های متعدد در دسترس باشند. توجه: در Preferences > Presets > Lightroom Defaults، چندین گزینه برای بازگرداندن تنظیمات پیش‌فرض به پیش‌فرض‌هایشان وجود دارد که ممکن است در محیط آموزشی نیز مفید باشد.

تصاویر برش دسته ای – تنظیمات از پیش تعیین شده ممکن است حاوی اطلاعات برش نباشند، اما می توانید یک تصویر را تبدیل کنید و سپس تنظیمات برش را بین تصاویر کپی و جایگذاری کنید و/یا همگام سازی کنید.

ایجاد تنظیمات پیش‌تنظیمی ISO – می‌توانید از پیش تنظیم‌های تطبیقی ​​ISO ایجاد کنید که به یک پیش‌تنظیمی اجازه می‌دهد تا تنظیمات ویرایشی مختلف را بر اساس تنظیمات ISO روی عکس‌های مختلف اعمال کند. برای مثال، می‌توانید یک پیش‌تنظیم تطبیقی ​​ISO ایجاد کنید که سطوح مختلف کاهش نویز یا وضوح را برای تصاویر ISO بالا در مقابل تصاویر ISO پایین اعمال می‌کند. توجه: ایجاد پیش‌تنظیم تطبیقی ​​ISO خود واقعاً تنها در صورتی ضروری است که مقادیر متفاوتی از تنظیمات پیش‌فرض Adobe را ترجیح دهید.

با تنظیمات تطبیقی ​​ISO، فقط باید مقادیری را به دو یا چند تصویر از یک دوربین اختصاص دهید. این مقادیر بر اساس ISO تصویر واقعی درون یابی خواهند شد. لایت روم با چهار ایستگاه از پیش تنظیم ISO تطبیقی ​​(پیش‌فرض‌ها در پوشه Presets یافت می‌شوند) ارائه می‌شود – که به‌ویژه برای استفاده به عنوان پیش‌فرض‌های RAW طراحی شده‌اند که مقادیر مختلف کاهش نویز را بسته به ISO تصویر اعمال می‌کنند.

برای ایجاد پیش تنظیم تطبیقی ​​ISO خود، موارد زیر را انجام دهید:

  • دو یا چند تصویر گرفته شده با مقادیر ISO متفاوت را انتخاب کنید با همین دوربین، (این تنها راهی است که در آن یک پیش تنظیم تطبیقی ​​ISO معنادار و کاربردی است).
تصویر سمت چپ ISO = 100، تصویر سمت راست ISO = 2500.
  • تنظیمات تصاویر را به دلخواه ویرایش کنید.
روشنایی برای تصویر 100 ISO (سمت چپ) کمی افزایش یافت، در حالی که روشنایی و رنگ برای تصویر 2500 ISO (راست) افزایش یافت.
  • در حالی که تصاویر هنوز انتخاب شده اند، روی نماد مثبت (+) در پانل Presets کلیک کنید و Create Preset را انتخاب کنید.
  • در گفتگوی New Develop Preset، تنظیمات مورد نظر را برای گنجاندن در پیش تنظیم انتخاب کنید و مطمئن شوید که “ایزو از پیش تنظیم تطبیقی” را در تنظیمات ISO فعال کنید. توجه: از آنجایی که از پیش تنظیم های تطبیقی ​​ISO از نظر بصری قابل تشخیص نیستند، ممکن است بخواهید ISO را به عنوان بخشی از نام قرار دهید یا از پیش تنظیمات تطبیقی ​​ISO را در گروه از پیش تعیین شده خود قرار دهید.
  • = برای ایجاد پیش تنظیم تطبیقی ​​ISO روی Create کلیک کنید. توجه: اگر دو یا چند تصویر با مقادیر ISO متفاوت انتخاب نشده باشند، “ایزوی پیش تنظیم تطبیقی” غیرفعال می شود. هنگام اعمال تنظیمات از پیش تعیین شده، Lightroom Classic به طور خودکار مقدار صحیح نویز را برای تصاویر با مقادیر ISO مختلف درون یابی می کند.

تنظیمات پیش‌فرض خام – لطفاً این پست را ببینید تا نحوه استفاده از تنظیمات پیش‌فرض برای سفارشی کردن پیش‌فرض‌های خام Lightroom Classic را بیاموزید: نحوه سفارشی کردن پیش‌فرض‌های خام Lightroom Classic (نسخه 9.3).