منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

هنگام ویرایش چندین تصویر در لایت روم کلاسیک، راه‌های مختلفی برای اعمال تنظیمات یکسان (یا زیر مجموعه‌ای از تنظیمات) برای عکس‌های اضافی وجود دارد. در این پست، متداول‌ترین روش‌ها برای پردازش دسته‌ای را پوشش می‌دهم و میانبرهایی را برای کمک به ساده‌سازی گردش‌های کاری درج می‌کنم.

اعمال تنظیمات قبلی – زمانی که در ماژول Develop هستید، می‌توانید تمام تنظیمات آخرین عکس انتخاب‌شده را در Filmstrip کپی کنید و با کلیک کردن روی دکمه Previous یا با استفاده از میانبر Command+Option+V (Mac) آن‌ها را روی عکس انتخاب‌شده اعمال کنید. کنترل + Alt + V (برنده). توجه: وقتی بیش از یک عکس در Filmstrip انتخاب می‌شود، دکمه قبلی در ماژول Develop به دکمه Sync تغییر می‌کند.

وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

تنظیمات کپی و چسباندن هنگامی که در ماژول Develop هستید، ویرایش های مورد نظر را روی تصویر انتخاب شده انجام دهید، سپس روی دکمه “Copy…” کلیک کنید (یا از میانبر Command + C (Mac) | Control + C (Win) استفاده کنید). در گفتگوی تنظیمات کپی، ویژگی‌های مورد نظر را برای کپی انتخاب کنید و روی Copy کلیک کنید. سپس، روی دکمه “Paste” کلیک کنید (یا از میانبر Command + V (Mac) | Control + V (Win) برای چسباندن تنظیمات کپی استفاده کنید.

وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

بسته به گردش کار شما، کپی کردن تنظیمات رایج و سپس چسباندن آنها در تصاویر انتخابی در حین ویرایش عکس، ممکن است مفید باشد. به عنوان مثال، برای افزودن یک وینیت به تصاویر در حین ویرایش عکس، به سادگی آن را به تصویر اول اضافه کنید، سپس تنظیمات وینیت را در حین رفتن از تصویری به تصویر دیگر کپی کنید. تنظیمات را در تصاویری که به آن نیاز دارند، بچسبانید. .

تنظیمات همگام سازی – پس از ایجاد تغییرات در یک تصویر در ماژول Develop، تصاویر اضافی را انتخاب کنید و روی دکمه “Sync” کلیک کنید تا Sync نمایش داده شود (یا میانبر صفحه کلید Command+Shift+S (Mac) | Control+Shift+S (Win)). استفاده کنید. گفتگوی تنظیمات. در گفتگوی تنظیمات همگام سازی، ویژگی های مورد نظر را برای کپی انتخاب کنید و روی همگام سازی کلیک کنید.

وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

توجه: برای نمایش دکمه همگام سازی باید چندین تصویر انتخاب شده باشد (زمانی که فقط یک عکس در Filmstrip انتخاب می شود، دکمه همگام سازی در ماژول Develop به دکمه قبلی تغییر می کند).

همگام سازی فایل ها با تنظیماتی که از تصویر قبلی کپی کرده اید — گزینه-کلیک کنید (Mac) | برای کپی کردن تنظیمات از تصویر انتخاب شده – که آخرین بار کپی شده است – روی دکمه همگام سازی Alt (Win) در کادر گفتگوی Copy Settings کپی کنید و تنظیمات را در تمام تصاویر انتخاب شده جایگذاری کنید. از آنجایی که گفتگوی تنظیمات همگام‌سازی با این میان‌بر نمایش داده نمی‌شود، باید به یاد داشته باشید که کدام ویژگی‌ها را در کادر گفتگوی تنظیمات کپی کپی کرده‌اید، اما اگر در حال حرکت در یک عکس هستید و نیاز به تغییر تنظیمات دارید. بنابراین می‌تواند مقدار زیادی را ذخیره کند. زمان (مانند تعادل رنگ سفید) برای بسیاری از “گروه های” مختلف تصاویر.

همگام سازی خودکار – با انتخاب چندین تصویر در ماژول Develop، روی کلید Enable Auto Sync در سمت چپ دکمه Sync کلیک کنید تا حالت Auto Sync فعال شود (یا میانبر Command+Option+Shift+A (Mac) | Control+Alt+Shift+ Use .A. (برنده) با فعال بودن همگام‌سازی خودکار، هر تغییری که در تصویر انتخاب شده (کشیدن لغزنده، اعمال نمایه‌ها، افزودن تنظیمات از پیش تعیین شده، و غیره) ایجاد می‌شود، به‌طور خودکار روی تمام تصاویر انتخاب‌شده در Filmstrip اعمال می‌شود. توجه: برای استفاده از همگام‌سازی خودکار باید چندین تصویر انتخاب شده باشد.

وبلاگ جولیان کوست | کپی، جای‌گذاری و همگام‌سازی ویرایش تصاویر متعدد را در لایت روم کلاسیک توسعه دهید

همگام سازی خودکار یک ویژگی قدرتمند است. فقط فراموش نکنید که وقتی کارتان تمام شد، آن را روشن کنید یا ممکن است به طور ناخواسته تغییرات ناخواسته را در چندین تصویر انتخاب شده اعمال کنید. اگر متوجه شدید که به طور تصادفی تنظیمات چندین تصویر را به صورت خودکار همگام سازی کرده اید (و به تازگی تغییراتی ایجاد کرده اید)، می توانید از دستور Undo (در صورت لزوم چندین بار) برای حذف آنها استفاده کنید. با این حال، اگر چندین تغییر در تصویر اصلی که می‌خواهید حفظ کنید (یا اگر مدتی قبل تغییراتی ایجاد کرده‌اید)، می‌توانید همگام‌سازی خودکار را غیرفعال کنید، هر تصویری را که به‌طور ناخواسته تغییر داده‌اید انتخاب کرده و استفاده کنید. پانل تاریخچه برای بازگشت به یک قدم در زمان. تصمیم شما احتمالاً بر این اساس خواهد بود که آیا بازنشانی تصاویری که نمی‌خواستید تغییر دهید، یا انجام مجدد تغییراتی که در تصویر اصلی ایجاد کرده‌اید، بیشتر طول می‌کشد.

اعمال تنظیمات از ماژول کتابخانه – در حالی که در ماژول کتابخانه هستید، می توانید تنظیمات توسعه را از یک تصویر به تصویر دیگر با انتخاب زیر اعمال کنید:

  • عکس > توسعه تنظیمات > تنظیمات کپی
  • Photo > Develop Settings > Paste Settings
  • Photo > Develop Settings > Paste Settings from Previous
  • Photos > Develop Settings > Sync Settings

بازنشانی تصاویر Command + Shift + R (Mac) | Control + Shift + R (Win) یک تصویر را به تنظیمات پیش فرض خود بازنشانی می کند.

در این نکته سریع (اعمال تغییرات در چندین تصویر در لایت روم کلاسیک)، می بینید که چقدر آسان است که با استفاده از دکمه های قبلی، کپی و چسباندن، تنظیمات رشد را روی چندین تصویر به طور همزمان اعمال کنید.