منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • وارد کردن فایل های لایه ای Illustrator به Adobe After Effects

وارد کردن فایل های لایه ای Illustrator به Adobe After Effects

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

مقدمه

Adobe Illustrator یکی از برنامه های پیشرو در صنعت برای ایجاد گرافیک های برداری است و Adobe After Effects یکی از برنامه های پیشرو برای انیمیشن سازی آن گرافیک ها و افزودن حرکت است. در این آموزش، بهترین راه برای وارد کردن فایل های لایه ای Illustrator به After Effects را به شما نشان می دهم.

ایجاد یک فایل Illustrator لایه ای

ابتدا به یک فایل Illustrator نیاز دارید که قبلاً ایجاد و در لایه ها سازماندهی شده باشد. این مهم است، زیرا اگر فایل Illustrator شما به درستی سازماندهی نشده باشد، به درستی به After Effects وارد نخواهد شد.

لوگوی زیر با شکل قطب نما و متنی است که در ایلاستریتور ایجاد شده است.

فایل Illustrator برای وارد کردن به After Effects

من می خواهم هر کلمه را به صورت جداگانه و همچنین قسمت های مختلف قطب نما را در After Effects به روشی جالب متحرک کنم. اما یک مشکل وجود دارد. وقتی در پنل لایه‌ها در ایلوستریتور مشاهده می‌کنم، تمام آثار هنری من یک . ترتیب داده شده است یکی لایه.

پنل لایه های ایلاستریتور، فقط یک لایه

برای دریافت کنترل‌هایی که می‌خواهم در After Effects، باید فایل Illustrator خود را سازماندهی کنم ناهمسان لایه های. این به مهارت در Illustrator نیاز دارد.

هر موقعیت منحصر به فرد است و اینکه چند لایه در پروژه خود ایجاد کنید به شما بستگی دارد. چه مقدار کنترل در افترافکت نیاز دارید؟ چند عنصر مختلف از گرافیک خود را به صورت جداگانه در After Effects متحرک خواهید کرد؟ پس از تعیین آن، باید هر عنصر گرافیکی را روی لایه خودش قرار دهید تا کنترل مورد نیاز را به شما بدهد.

برای ایجاد یک لایه جدید در Illustrator، کلیک کنید لایه جدید ایجاد کنید دکمه در پایین پانل لایه ها.

ایجاد لایه جدید در illustrator

سپس اثر هنری مناسب را به آن لایه منتقل کنید. این می تواند توسط:

  • کشیدن و رها کردن در پانل لایه ها
  • انتخاب آثار هنری در Artboard با انتخاب ابزار (فلش سیاه) یا انتخاب مستقیم ابزار (فلش سفید) و انتخاب کنید ویرایش > برش، سپس در پنل لایه ها یک لایه دیگر را انتخاب کرده و انتخاب کنید Edit > Paste in Place، حالا شما اثر هنری را از یک لایه به لایه دیگر منتقل کرده اید.

به تکرار روند بالا ادامه دهید تا زمانی که تمام آثار هنری مورد نیاز خود را روی لایه های جداگانه داشته باشید. همچنین می‌توانید نام لایه‌ها را تغییر دهید تا در صورت تمایل، نام‌های معنی‌داری به آن‌ها بدهید. برای تغییر نام، کافی است روی نام لایه داخل پنل لایه ها دوبار کلیک کنید.

پس از مدتی کار، فایل نمونه اکنون دارای 4 لایه است:

فایل illustrator با چندین لایه

حتما صرفه جویی فایل تصویرگر شما

وارد کردن به افترافکت

اکنون می توانید After Effects را شروع کنید. برای انتخاب File > Import > File یا به سادگی روی یک فضای خالی در پنل پروژه دوبار کلیک کنید. به فایل Illustrator بروید و تک کلیک برای انتخاب آن بر روی آن. اجتناب کردن دوبار کلیک کردن روی آن می تواند فایلی با تنظیمات اشتباه وارد کند.

که در جایگزین به عنوان واردات بخش ترکیبی و همچنین کادری که می گوید را علامت بزنید ترکیب ایجاد کنید، سپس بر روی Open یا OK کلیک کنید.

گزینه های وارد کردن برای افترافکت برای ایلاستریتور

فایل Illustrator اکنون به After Effects وارد خواهد شد. در پنل پروژه یک ترکیب جدید و یک پوشه حاوی تمام لایه های مختلف را مشاهده خواهید کرد.

ایجاد افترافکت

دوبار کلیک کنید ترکیب بندی را باز کنید و باید تمام لایه های خود را در تایم لاین آماده کنید تا متحرک شوند!

جدول زمانی افتر افکت با چندین لایه

خلاصه

بیشتر کارهایی که ما انجام دادیم در واقع در Adobe Illustrator بود. هنگامی که فایل به درستی مرتب شد، وارد کردن آن به After Effects بسیار ساده بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید تنظیمات مناسب را انتخاب کرده اید. در اینجا یک خلاصه سریع است:

  • فایل Illustrator را در چندین لایه سازماندهی کنید. دکمه Create New Layer در پایین پنل Layers قرار دارد.
  • فایل را به عنوان ساختار در After Effects وارد کنید و مطمئن شوید که Create new structure تیک خورده است.

خودشه. گرافیک لایه ای شما اکنون باید در After Effects آماده زنده شدن باشد!